Modern Kölelikten Nasıl Kurtuluruz?

Modern Kölelikten Nasıl Kurtuluruz?

Çağımızın en büyük problemi modern kölelik.

Bize öğretilen: Yıllarca oku, mezun ol, iyi bir iş bul, çalış, geçimini sağla, emekli ol ve bir miktar da gez, eğlen şeklinde bir hayat standartıdır. Daha okul yıllarımızda ailelerimiz ve toplum (onlar da bu yoldan geçtiler) bize bu sıralamayı dikte etmeye başlar ve bu formda bir standart yakalamamızı isterler.

Peki sizce hayat bu mu?

Zenginlik denilince kavram olarak aklımıza lüks bir yaşam, lüks arabalar, lüks evler ve çok para gelmektedir. Oysa ki zenginlik sevdiklerinle birlikte olmak ve güzel anlar geçirmek, toplumda kabul görülen sağlıklı bir bedene sahip olmak ve en önemlisi özgür olmaktır. Sevdiklerinizle birlikte olmayı ve sağlıklı bir bedene sahip olup fit kalmayı her koşulda belki yapabilirsiniz ama sınırsız özgürlük nasıl olacak? İşte her istediğimizi yapabilmemiz, istediğimiz yerde yaşayabilmemiz v.b. için paraya ihtiyaç vardır. Rutin çalışma hayatının dışında kalıp zamanını dilediğin gibi harcayabiliyorsan en önemli zenginlik budur. Kazancın elde ettiğin zamanla doğru orantılıysa bir sıkıntı var demektir. Çünkü para gelip giderken giden zaman geri gelmiyor. Gelirin zamana bağımlı olmamalı. Bunun için formüller üretmeli ve kölelikten kurtulmalısın. Kazancının işine ayırdığın zamanla bağlantısını hemen olmasa da kademeli olarak koparmalısın.

Peki bunun için neler yapılabilir?

Örneğin uzmanlığın olan bir alanda bir kitap yazabilir ve daha sonrasında sürekli bir gelir elde edebilirsin. İnternet üzerinden uygulamalar yaparak sürekli bir gelir elde edilebilir. Büyüyen şirketlere ve sistemlere yatırım yapılarak uzun vadede düzenli bir gelir elde edilebilir. Gayrimenkul satın alarak kira geliri elde edebilirsin. Kısacası kendi pasif gelirini oluşturmak için birçok yol bulabilirsin. Bunun için aklımızı yeniden yapılandırmalıyız. Pasif gelir yaratmak hızlı para kazanmak değildir. Bu işin malesef kestirme bir yolu yok. Mutlaka emek ve bir miktar zaman harcamanız gerekiyor. Pasif gelirini oluşturacak ürünlerini bulman gerekiyor.

Bunun için şimdi tüketimi bırak ve üretmeye başla…

Pasif gelir yaratarak uyurken bile düzenli gelir elde edebiliriz. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu size uygun gelir oluşturulabilecek yöntemleri belirlemek olacaktır. Kendi sisteminizi kurmanın size maliyeti zaman ve en azından bir süre çok çalışmak olacaktır.

Pasif gelir eğitim bölümümüzde pratik olarak uygulanıp hızlı bir şekilde gelire dönüşen çalışmaları ve çıkan ürünleri göreceğiz. Bir süre sonra siz de kendi pasif gelir metodlarınızı oluşturmuş olacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey sürekli motivasyonunuzu korumak ve hedeflerinizden sapmamanız olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir