E-Ticarete Nasıl Gireceğiz? Trilyon Dolarlık Piyasa

E-Ticarete Nasıl Gireceğiz? Trilyon Dolarlık Piyasa

Dünyada E-Ticaret Hacmi

Tüm dünya üzerindeki klasik perakendeci ve üreticilerin piyasanın daralması, kar marjlarının düşmesi ve gelişen teknoloji – akıllı telefonların yaygınlaşması – ile e-ticarete yönelmiş olması ile dünya e-ticaret hacmi 2016 dan itibaren inanılmaz bir hızla artmaya başlamıştır.

Goldman Sachs verilerine göre 2016 – 1,6 trilyon dolar olan dünya e- ticaret hacminin 2020 yılına kadar 3 trilyon dolar olması öngörülüyor. Ayrıca Aliexpress‘in 11 kasım yalnızlar gününde (1 günde) yaptığı 25 milyar dolarlık ciro (satış) da e-ticaret pazarının önemini gözler önüne sermiştir.

amazon – en çok kazandıran site

Bu rakamlar göz önüne alındığında gelişmiş ülkeler dışında kalan gelişmekte olan ülkeler ve genç nüfusları sürekli talebi arttırıyor. Kısaca artık ticaret internet üzerinden işlemeye başlamıştır. Yeni ek gelir kaynakları arayan girişimcilerin de en önemli adresi, odak noktası e-ticaret olmaya başlamıştır. E-ticaret üzerine yapılan tüm yatırımlar karşılığını sürekli bulmaya başlamış ve piyasa da doğru orantılı genişleyerek cevap vermiştir. Bizim burada işleyeceğimiz konu ise sizin e-ticarete nasıl gireceğiniz ve sistemi öğrenip düzenli gelir edip edemeyeceğinizdir.

E-ticarete iki şekilde girebilirsiniz (ana başlık olarak 2 şekil)

  • Eğer bir üretici veya perakendeciyseniz kendi e-ticaret sisteminizi oluşturabilir etkili networkler içinde yer alıp satış yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Üretici değilseniz, elinizde (stoğunuz ve deponuz yoksa) fiziki ürününüz yoksa başkalarının ürünlerini e-pazar yerlerinde pazarlayıp satarak komisyon gelirleri elde edebilir ve bu şekilde e-ticaret yapabilirsiniz.

Ülkemizde vergi mükellefi iseniz ve ürünleriniz var ise veya tedarik edebiliyorsanız bunları kendi e-ticaret sitenizde ve diğer e-pazar yerlerinde rahatlıkla satabilirsiniz. Vergi mükellefi değilseniz bu sitelere satıcı olarak üye olamıyorsunuz.

İkinci madde ile e-ticaret yapmak istiyorsanız bu şekilde satıcı olarak üyelik kabul eden sitelerde hesap oluşturabilir ve başka üreticilerin ürünlerini karlı fiyatlarla satabilirsiniz ve bu yaptığınız faaliyete de DROPSHIPPING adını vermekteyiz. Bunun da kendi içinde farklı yöntem ve metodları vardır (bknz. E-Ticaret / Dropshipping Eğitimi). Fakat herkes dropshipping ile başarılı olamıyor, kendi içinde karlı olmasına rağmen bir sürü sorunu da beraberinde getiriyor. Bunları dropshipping konumuzda detaylı açıklayacağız. Sitemizin ana felsefesi ve odaklandığı konu modern kölelikten kurtulmak ve oluşturduğumuz pasif gelir kanalları ile sürekli ve istediğimiz kadar çalışarak gelir elde etmek üzerinedir. Bunların hepsini nasıl gerçekleştireceğimizi adım adım anlatıp paylaşacağız.

E- ticaret ve internetten gelir elde etmek çok zevkli ve çok kazançlı bir iş fakat unutulmaması gereken şey bunu edindiğiniz bilgiler çerçevesinde başlangıçta çok çalışarak siz yapacaksınız. Çalışmadan bir kazanç ve sistem kurmanız malesef mümkün değil. Öğrenmek ve kazanmak için önce kendinize yatırım yapın, size işi tüm gerçekliğiyle anlatan uzmanları takip edip faydalanın. İnternette paylaşılan her yayının doğru olduğuna kanaat getirmeyin. Sürekli araştırın, sorun, uzmanlık alacaksanız önce demo bir hizmet alın (eğitim konusunun malesef iade konusu yoktur ama en azından taksitli ve istediğiniz zaman bırakabilir şekilde olanlar daha iyidir). Faydasını gördüğünüz eğitime yatırım yapın ki kazan – kazan mantığı işlemiş olsun.

 

Modern kölelikten kurtulmak için e-bültenimize blog anasayfamızda sağdan üye olun ve kendinize yeni bir kapı açın..

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir