İstediğin zaman istediğin kadar çalış ve kazan!

İstediğin zaman istediğin kadar çalış ve kazan!

Network Marketing – Pasif Gelir Türleri – 1

Network Marketing kısaca NM diye adlandıracağımız ve doğrudan (firmadan size sizden bir alta) satışa dayanan bir ticari faaliyet türüdür. 95’li yıllarda amerikada görülmeye başlayan bu satış türü bireysel olarak hemen herkesin faydalanması ve kazanması üzerine kurulu bir sistemdir. NM de bir değer üretimi ve başında üretici bir firma vardır. Yüksek kalite ürünleri uygun ve kar marjı yüksek bir şekilde alt bayi ve üyelerine sunar ve böylelikle tüm sistemin kazanması sağlanır.

Piyasada son zamanlarda fırsatçılar tarafından ortaya çıkarılan saadet türü zincirlerin de çalışma taktiği bu şekildedir ve size yüksek kazanç vadederler. Bu tip kazanç vaadi ile size gelen şirketler konumuzun dışındadır ve genellikle sizin ve çevrenizin parasının peşindedir.

Gerçek NM firmaları da size bir kazanç vadederken asıl sundukları bir iştir. İstediğiniz yerde istediğiniz şekilde yapabileceğiniz bir iş modelidir Network Marketing. Firmanızın ürünlerini satarsınız ciddi komisyon alırsınız, iş modeli olarak tanıtırsınız alt grubunuza üye alırsınız ve bu üyenin kazancından da prim hakkınız olur. Alt üyelerinizin getirdiği üyelerden de size düzenli gelen primler vardır kimi sistemlerde. Başta sıkı çalışırsınız, hem ürün satışı yapıp hem de yetenekli yeni üyeleri sizin referansınızla sisteme kaydedersiniz ve bir süre sonra neredeyse hiç çalışmasanız bile sürekli alttan gelen bir geliriniz olacaktır.

Bu tip sistemlere (kalitesi kanıtlanmış ve bir değer üretiyorsa) biraz araştırma ile mutlaka kayıt yaptırın ve ekip lideriniz ile nasıl çalışılacağı hakkında fikir alışverişi yapın. Kısa bir süre sonra sizde işinize adapte olup normalin üzerinde kazançlar elde edebilirsiniz. Burada çalışma ve kazanç olayı doğru orantılı olarak tamamen size bağlıdır. Kendi işinizin patronu olarak modern kölelikten kurtulmanın en etkili fakat yorucu yolu Network Marketing şirketleridir. Kim size gerçek NM sistemlerinde yorulmadan kolay para kazanacaksınız derse emin olun o iş öyle olmayacaktır. Yorulacaksınız ama karşılığını aldığınız için işinizi severek yapacaksınız ve işinizde daima yükseleceksiniz. Böylece finansal özgürlüğünüze kavuşmuş olacaksınız.

Network Marketing ile saadet zinciri sistemlerini nasıl birbirinden ayırırsınız sorusuna gelince;

NM sistemleri sizi sistemlerine kabul ederken sizden fahiş kayıt ücretleri istemezler. Belki ürünlerinden birkaç çeşit almanızı isteyebilirler en fazla. Ama saadet zincirleri bu şekilde çalışmaz, sizden yüksek kayıt ücreti alırlar ve hak edeceğiniz prim ve gelirlen yeni üye kayıtlarına bağlıdır. Yeni üye yoksa para da yok demektir. NM sistemlerinde ise zaten kayıtlı üyeler de alışveriş yaptığı için sistem bir değer üretir ve gelişir.

NM sistemi pasif gelir sistemleri içerisinde etkin ve ciddi bir iş türüdür. Kendine güvenen ve ciddi hedefleri olan insanları o gruplarda görebilirsiniz. Normal bir maaşla alamayacağınız birçok şeye bu sistem içinde çalışarak birkaç sene içerisinde sahip olabilirsiniz.

Diğer yazımızda sizlere bilinen birkaç NM sistemini ve bu işin satış – pazarlamasının nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir