İnternetten Para Kazanmanın En İyi 3 Yolu!

İnternetten Para Kazanmanın En İyi 3 Yolu!

Online Gelir Kaynakları

İnternette para kazanmanın birçok yolu vardır. Biz bu yazımızda sizlere en çok ve en hızlı para kazanılabilen 3 yöntem üzerinde duracağız. Detaylara girmeden önce yine bir hatırlatma yapmamız gerekiyor. Bu teknikleri uygulamaya başladıktan sonra kazancınız tamamen sizin çabanıza bağlı olacaktır. Temel bilgileri öğrendim, sistemin içine de girdim artık kazanabilirim diye birşey yok. Bu kazanç yolları sizi belki standart 9-6 iş hayatından kurtaracaktır belki ama sistemi kurup işletmeye başlatmak için de ciddi bir emek sarfetmeniz gerekiyor. Bu süre kimi insanda 3 ay olurken kimisinde 6 aya kadar çıkabiliyor.

Şimdi gelelim en etkili online para kazanma yöntemlerine.

  • Affiliate Marketing

Kısaca satış ortaklığı veya birisinin ürününü tavsiye ile satmak anlamına gelen Affiliate Marketing ile bir ürünü günlük hayatta çevrenize veya internet üzerinden pazarlama ile satabilirsiniz. Bu tarz satışlar ile üretici size önceden belirlenmiş olan komisyon oranında bir ücret öder. Affiliate Marketing’in en fazla kazanç getiren ürün grubu ise dijital ürünlerin satışıdır. Çünkü asıl üretici – satıcı (vendor) bu dijital ürünü bir kez üretir ve aynı ürünü binlerce kez satabilir. Böylece dijital ürünler Affiliate Marketing kapsamında size diğer fiziki (üretim maliyeti birim başına) ürünlerden çok daha az olacağı için komisyon oranınız da büyük oranda artacaktır. Bu nedenle Affiliate Marketing ile ürün satmak isterseniz daha çok dijital (program, mobil uygulama, e-kitap v.b.) ürünlere yönelmeniz sizin daha çok kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır.

  • E-Ticaret (Dropshipping)

Affiliate Marketing’den farklı olarak Dropshipping, tedarikçinin bir ürününü bir e-pazaryeri veya kendi e-ticaret siteniz üzerinden sanki kendi ürününüzmüş gibi pazarlayıp satmanızın teknik adıdır. Dropshipping ile genelde aracılar alibaba ve aliexpress gibi sitelerden ürün bulup bu ürünleri farklı ülkelerdeki e-pazaryeri sitelerde karlı bir fiyattan satmaktır.  Çok fazla kazandırabilen bir ticaret türüdür.

Etkili olduğu kadar bazı sakınca ve zorlukları da vardır. Her şeyden önemlisi Dropshipping için siz aracı oluyor ve müşteri karşısında siz sorumlu oluyorsunuz. Müşteri sizin sitenizde gördüğü ürüne / ürünlere sipariş verdiğinde siz de aynı hızda onu memnun etmelisiniz. Hızlı olmalı, tedarikçilerle iyi anlaşmalar yapmalı ve rekabet edebilmelisiniz. Bulunduğunuz tedarikçiyle mutlaka sağlam anlaşmalar yapmalı ve operasyonda sıkıntıya girmemelisiniz.

  • Dijital Ürün Üretip Satmak

İnternette en fazla satışı yapılıp kazandırabilecek bir ticaret şeklidir. Dijital ürün çeşitleri olarak e-kitap, mobil uygulama, mobil oyunlar, online eğitimler v.s. örnekler verilebilir. Bu tip ürünleri bir sefer üretirsiniz ve satışınız sonsuz olabilir..

Bu teknikleri uygulamaya geçmeden önce mutlaka ticari bilginizi geliştirip, pazarlama tekniklerini öğrenmeniz gerekiyor. Başarınız bilginizle doğru orantılı olacaktır. İnternetten para kazanma konusu ilginizi çekiyorsa mutlaka eğitim paketlerimize göz atıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Not: Kendinizi geliştirmek için mutlaka ilgi alanınızla alakalı kitaplar okuyun, hatta günde bir kitap bitirmeye çalışın. Yine ikinci bir noktaya değinmemiz gerekirse zengin, mutlu ve özgür olmayı hayal edin. Beyninizde sürekli bu hayalleri canlandırın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir