Düşün ve Zengin Ol!

Düşün ve Zengin Ol!

Hayali bile imkansız görününen ulaşılması zor sandığımız bir sürü şey var hayatımızda. Fakat bilmediğimiz veya farkında olmadığımız bir gerçek var.

Her düşünce beyinimizde bir tohum gibidir. Önce onu ekeriz, büyüyüp ağaç oluncaya kadar ona bakarız ve bir gün o ağaç ondan yararlanmamız için bize meyvelerini verir. Hayatımızda büyük ve önemli bir şeye izma atmak, yükselmek, zengin olmamız gibi birçok hayal ve düşüncenin gerçekleşmesi durumunun nasıl oluştuğu bazılarımıza biraz saçma bir düşünce gibi gelsede önce onu düşünmek, sonrasında beynimizde canlandırmak ve hayal dünyamızda gerçek hayattaymış gibi olacakları birebir yaşamaktan geçiyor.

Beyin gerçeklik ve hayali ayıramıyor!

Bir şeyi beynimizde canlandırdığımızda beynimiz onu gerçek hayatta yapıyormuş gibi algılar ve ona göre davranır. Acaba bir şeyi beynimizde canlandırmak niye bu kadar önemli? Bu düşünceleri beynimizde canlandırdığımız zaman ne oluyor? Boş boş hayal (bir şey hakkında) kurmakla elimize ne geçecek ki diye düşünebilirsiniz. Ama aslında öyle değil. Kendimiz ile ilgili kurduğumuz olumlu veya olumsuz hayaller geleceğimizi belirler.

Şimdiye kadar ki başarılarınızın birini düşünün. Hatırlamaya çalışın onu gerçekleştirmeden önceki zaman diliminde beyninizin neyle meşgul olduğunu bir düşünün. İlk defa o başarıyı elde edebilmek hakkında ne düşünmüştünüz? Ne zaman ve hangi şartlarda ve neden o şeyi düşündüğünüzü hatırlayın. Böylece o başarınızın geçmişte sadece bir düşünce olarak aklınızdan geçtiğini anımsayacaksınız.

Sonra ne oldu? Onun hakkında daha çok düşünmeye başladınız ve siz de ‘ben bunu başarabilirim’ gibi düşünceler oluştu. Ve sonuç olarak o sizin için bir amaca dönüştü. Sonra bu hayali gerçekleştirmek için çalıştınız ve başardınız. İnsanlık tarihindeki bütün büyük başarılar bunları yapan kişilerin aklından sadece birer düşünce olarak geçmiş sonra onlar bunu kafalarında canlandırmış, onun hakkında derin ve detaylı düşünerek onu bir amaca dönüştürmüş ve o amaca doğru ilerlemişlerdir. Bu şekilde de çok başarılı olmuşlardır.

Siz bir şeyi  düşünerek beyninizde canlandırdığınızda beynimizdeki nöronlar kafanızdaki o düşüncelere uyan yeni yollar açmış olacak böylece siz o konuda daha derin düşündüğünüzde onu daha gerçekçi olarak beyninizde canlandırdığınızda ve her gün hayal ettiğinizde nöronların açtığı yollar daha da genişliyor daha sonrasında bu yolların etrafına sağlam duvarlar örüyoruz. Bu yüzden beyin hayalde canlandırdığını gerçek hayatta yaşamadığı için gerçeklikle hayal alemi arasında büyük boşluklar oluşuyor ve beyin kendini zorlayarak aradaki boşluğu kapatmaya çalışıyor. Böylece arka planda beynimiz artık amaca dönüşmüş olan o hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışıyor. Bu sebeple de etrafında olup biten bütün olaylarda amacına hizmet edecek şeylerin farkına varıyor ve otomatik olarak bu yolda ona yardımcı olacak olay ve insanlar karşısına çıkmaya başlıyor. Böylece hedefe ulaşmak için gerekli olan her şeyi bir mıknatıs gibi çekmeye başlıyor.

Not: Bu teoriye göre düşündüklerimizi kendimize mıknatıs gibi çekmek aslında sadece olumlu düşünceler, zengin olma isteği veya başarılı olmak için geçerli değildir. Aynı şey olumsuz düşünceler için de geçerlidir. Bu prensiple siz hastalığı, hasta olmamayı düşünürseniz aslında beyniniz düşündüğünüz hastalığa odaklanacaktır. Ve böylece beyninizde o hastalığı canlandırıp o düşüncenin tohumunu beyninize ekiyorsunuz ve kendinize farkında olmadan kötülük yapıyorsunuz ve durumunuzu daha kötü hale getirip hastalığı çekiyorsunuz. Aynı şey başarısız olduğunuz durumlarda da geçerli. Kötü düşünce olumsuzluklardan hemen arının ve olumlu düşünmeye odaklanın.

Yazımızın 2. Bölümü Çekim Yasası olacak  >>>>

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir