Maddi Rahatlık ve Finansal Özgürlük için 5 Kural

Maddi Rahatlık ve Finansal Özgürlük için 5 Kural

Finansal Özgürlüğe Geçis İçin 5 Kural

Modern kölelikten kurtulma ve finansal özgürlük için önceki yazıları okuduysanız artık maddi bir rahatlık ortamını oluşturma kararı almış olmalısınız. Günümüzdeki ekonomik işleyiş piyasayı domine ederken insanların günlük hayatlarında yaptıkları harcama ve tüketimi arttırmak ve borçlandırmak üzerine çalışmaktadır.

Borçlanmak ve borçlu olma durumu bir finansal köleliktir. Borç sizi modern bir köle yapar. Sadece borç ve harcamalarınız için çalışır, para kazanırsınız. Bu durum işinizde kaldığınız sürece devam eder. Ne zaman işinizden ayrılır ve çıkartılırsınız o zaman Finansal özgürlük düşüncesi ağır basar.

Bu yazımızda sizlere borçlarınızdan kurtulma tekniklerini yazacağım. Bu maddeleri harfi harfine uygularsanız emin olun kısa bir süre sonra borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Her insana göre farklılık göstersede bu bilince varmak size kısa sürede istediğiniz parayı kazanma fırsatı doğuracaktır. Bu nedenle sizler için derlediğim kurallara uyma şartı bulunacaktır.

Maddi Rahatlık ve Finansal Özgürlük için mutlaka aşağıdaki maddeleri (uyarıları) es geçmeyin.

  • Her türlü borçtan kurtulun

Bir liste ve ödeme planı yapın hemen. Tüm gelir ve gider kalemlerinizi bu listede toplayın. Finansal tablonuzu çıkardıktan sonra bunu bir yere asın ve aylık olarak takip edin. Tamamen tasarruf moduna geçin tasarruf modu çekim yasasına göre ne kadar olumsuz ve kıtlık zihniyetini çağırsa da siz daima bir patron gibi davranın ve bolluk zihniyeti kapsamında borçlarınızdan kurtulun. Borçtan kurtulma sürecinizde en önemli nokta ise yeni borçlar edinmemek ve borcu borçla kapatmamaktır.

  • Kredi kartı kullanmayın

Günlük hayatımızda yapacağımız alışverişlerde eğer bir kredi kartımız varsa hemen kredi kartını kullanmaya öncelik veririz çünkü kredi kartıyla yapılan alışverişlerde para sanki cebimizden çıkmıyormuş gibi göründüğü için çok daha rahat ve sorgusuz alışveriş yapma eğilimine gireriz. Ay sonunda da tüm kazancımızı – hatta daha fazlasını da borçlanarak – kredi kartına yatırırız ve ay boyunca sadece kredi kartına çalışmış oluruz. Kredi kartlarında size tanımlanan faiz oranları ve ek (kmh) hesapları sizin limitleri geçmeniz dahilinde devreye girecek ve sizin faiz ödemelerinizi de had safhaya çıkaracaktır. Eğer borçsuz ve özgür bir birey olarak yaşamak istiyorsanız şimdi kredi kartlarınızı kırıp atın ve borçlarını aylık taksitlerde yine ödeyip bitirin. Ödemede zorlanıyorsanız tüm borcu ödeyebileceğiniz tutarlarda yapılandırın ve bu şekilde borcu bitirin. Bankacılar bu durumda size kredi puanınızın düşeceğini söyleyeceklerdir ama siz kararınızı verdikten sonra tamamen kartlarınızı ve diğer açık ek hesaplarınızı kapatın. Normal bankamatik kartınız ile de internetten alışveriş yapabilirsiniz ve faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

  • Kazancınıza göre yaşayın

İhtiyacınız olmayan hiçbir şeyi almayın. Telefonunuz çalışıyorsa, arabanız ayağınızı yerden kesiyorsa model yükseltmeyin. Sürekli aktifleriniz fazla olsun. 2 odalı bir ev size yetecekken gidip 3 odalı bir ev planı yapmayın. Artık her şeyi nakit para ile alacağınız için artık çok daha dikkatli olacaksınız. Kazancınıza göre yaşamak kapattığınız borçların tekrar oluşmamasını sağlayacaktır.

  • Hedefler koyun

Kazancınızı ve gelirinizi arttırmak için 1-3-5 yıllık planlar yapıp hedef belirleyin. Dijital veya fiziki Alternatif pasif gelir kaynaklarına yatırım yapın. Tüm yatırımlarınızı sürekli size gelir getirecek şekilde hazırlayın. Yeni ve fayda getirecek (zaman – maliyet dengesini, zaman kaldıracını göz önünde bulundurarak) işlere yönelin.

  • İş sunumuzu geliştirin

Önemli olan iş değil işi yapma şeklinizdir. Sunma şekli ve satma şekli yapılacak işlerde sizin kazançlarınızın artmasını sağlayacaktır.

 

Konuyu toparlayacak olursak kredi kart ve tüm kredili ürünlerden uzak durun ve yapacağınız tüm harcamaları cebinizdeki nakit paraya göre yapacağınız için daha dikkatli ve tutumlu hareket etmiş olacak ve özgür bir birey olmanın tadını çıkaracaksınız.

 

Önerilen Eğitim (%30 indirimli alın):

Pasif Gelir Yaratma Sistemi (PGYS) Eğitimi

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir