İşsiz Mezunlardan Olmayın! Kariyer Sahibi Bir Girişimci Olabilirsiniz.

İşsiz Mezunlardan Olmayın! Kariyer Sahibi Bir Girişimci Olabilirsiniz.

Okulda Öğretilmeyen Tek Şey: Para Kazanma Bilimi!

İyi bir kariyer için bölüm ve okul seçmek size bir servete mal olmamalıdır. Günümüzde bir diploma alıp mezun olmak için on binlerce öğrenci çok fazla zaman (3-6 yıl) ve para harcamaktadır. Mezun olduktan sonra da öğrencilerin çoğunun kredi borcu bulunuyor. Daha işin başında hayata eksiyle atılmaya çalışıyor. Tabi ki bazı bölümlerden mezun olmak (diş hekimi, avukat, öğretmenlik gibi..) sizi bir iş sahibi yapar ama genel olarak mezun olduktan sonra sizden tecrübe de isteneceği için birkaç yıl düşük pozisyonlarda az maaşa razı olarak zaman harcayacaksınız.

Tüm bunlar göz önüne alındığında toplamda 7-8 sene bir işe girmek, bir meslek sahibi olmak için çabalayacaksınız. İş girdikten sonra da özel sektördeyseniz belli bir yaştan sonra (30 ve üzeri) ilk gözden çıkarılacak kişiler olacaksınız. Çünkü maaşınız artmış olacak ve sizden sonra gelen yeni mezunlar aynı iş için daha düşük ücrete çalışmaya razı olacaklar. Kariyer planlarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Peki ne yapmak gerekiyor? Daha iyi bir yol var mı?

Kesinlikle var.

Girişimciliğin yaşı yok ama ne kadar erken iş hayatına, ticarete başlarsanız o kadar başarılı ve tecrübeli olursunuz. Tabi bu süreçte de yapacağınız işe ve iş hayatının işleyişine hakim olmanız gerekiyor. Çok fazla başarılı olabilirsiniz ama yapacağınız en ufak hata ticari hayatınızın da başlamadan bitmesine neden olabilir. İşte burada sizlere uzmanlarımızdan denenmiş ve test edilmiş tecrübeleri aktarıp başarılı olmanın yollarını göstereceğiz. Önemli bilgiler alarak sizler o hayati hatalara düşmeden ilerliyor olacaksınız. İsterseniz iş yaparken bir okulda okuyup kariyer de yapabilirsiniz. Biz diploma almayın demiyoruz. Okul mutlaka size bir vizyon katacaktır ama eğer amacınız kendi işinizi yapıp istediğiniz paraları kazanmak ise yazımızı okumaya devam edin.

Ticarette ve iş hayatında ilk öğreneceğiniz kural “Vakit Nakittir” ilkesidir. Bunu hiçbir zaman unutmamanız gerekiyor. Herkesin eşit zamanı var ve sizi diğerlerinden ayıracak en önemli şey zamanınızı nasıl değerlendirdiğiniz olacaktır. Daha okula başlamadan veya okurken kendi online / offline işinizi kurduysanız finansal olarak herhangi bir sıkıntınız olmayacak ve iş hacminiz giderek büyüyecektir. Artık bir girişimci olduktan sonra boşa geçireceğiniz (size birşey kazandırmayan arkadaşlarınız da dahil) bir zamanınız olmayacak. Girdiğiniz her ortamda işinizi ve ticaretinizi geliştireceğinizi tecrübe edip bunun için çalışacaksınız ve sonunda kazanan hep siz olacaksınız.

Hayatta bizi geriye atan şeyler hep tecrübesizlikten kaynaklıdır. Faydası somut ve kanıtlanmış Girişimcilik & Kariyer programlarında sürekli bir danışmanınız olsun istemez misiniz? Böylelikle adımlarınızı daima ileriye atmış olacaksınız. Şimdi bu programın detaylarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayarak programı ineceleyebilirsiniz. Programı uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra yaptığınız farklı işlerden gelirlerinizin arttığını bizzat deneyimleyecek ve daha çok çaba sarfedeceksiniz. Bir süre sonra da oluşturduğunuz sistem sizin çalışmaya başlayacak..

Girişimcilik & Kariyer Programı

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir