Kısa Sürede Zengin Olunur Mu?

Kısa Sürede Zengin Olunur Mu?

Şimdi size kısa sürede finansal yapınızı olumlu yönde etkileyecek ve gözle görünür sonuç alacağınız birkaç maddeden bahsedeceğim. Yazdığım birçok yazıda size anlattığım teknik ve yöntemlerin neredeyse tamamı kendi uyguladığım ve sonuç aldığım konulardır.

Farklı Gelir Kaynakları Oluşturun

Şu an mutlaka bir işten gelir kaynağınız vardır. Bunun yanına mutlaka ikinci ve üçüncü gelir kaynakları ekleyin. Örnek verecek olursak tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız mesai saatlerinden gelir kalan zamanınızda internet üzerinden iş yapabilir, insanlara ürün veya hizmet satışı yapabilirsiniz. Gelir kaynağı araştırması yaparken daima risk planınızı hazırlayın ve buna göre hareket edin. Zamanla birçok gelir kaynağından kazançlarınız olacak ve yeni yatırımlar için eliniz çok güçlenecektir. Önemli olan bu gelir kaynaklarını sürdürülebilir kılmaktır.

Gereksiz Harcamalarınızı Yok Edin!

Gün içerisinde ve ay içerisinde yaptığınız tüm harcamaların bir listesini çıkarın. Gereksiz olan tüm harcamaları tamamen kaldırın. Daima birikim ve tasarruf yapın.

Hedeflerinizi Belirleyin ve Plan Yapın

Zenginlik; başarılı olmanın ve değer yaratmanın kesişimidir. Değer yarattığınız zaman bunun karşılığı size gelecektir. Şimdi ne yapmak istiyorsanız bunu kağıda dökün ve daima planlı hareket edin. Hedefinize adım adım yaklaşacağınız basamakları tespit edin.

Arzu – Tutku ve Çaba

İstediğiniz şey için ne kadar arzulusunuz? Onu gerçekten istiyor musunuz? Bu sizde bir tutku haline dönüşmeli. O zaman beyin size yeni yollar açacaktır.

Hayat Boyu Öğrenme

İstediğiniz şey ile ilgili sürekli kitaplar okuyun. Kendinizi geliştirin. Her gün yeni şeyler öğrenin ve uzmanlardan (mentörlerden) destek ve eğitim alın. Bu sizin hedefinize giden yolunuzu daha pürüzsüz hale getirecektir.

Network (iş ve destek ağı) Kurun

Sizi hedefinize ulaştırabilecek ve bu yolda size çeşitli yollardan destek olabilecek insanlarla bir araya gelin ve ortak çalışmalar yapın. Önünüzü açacak ve yeni bir vizyon sahibi olmanızı sağlayacak olan olmak istediğiniz diğer kişileri örnek almak ve onlardan yararlanmaktır.

Hayatta bir amacı ve hedefi olanlar daima bu hedefe ulaşmanın bir yolunu bulur çünkü bunun için çok çaba sarfederler ve akıllıca hareket ederler. İşe önce kendinizi değiştirmekten başlayın sonra planınızı oluşturun ve elde etmek istediğiniz şey için karşılığında ne vereceğinize karar verin. Hiçbir şey kendi kendine gelmez ve kazanılmaz. Hangi kişisel gelişim kitabını okursanız ortalama aynı maddeleri bulacaksınız. Sır belli fakat uygulama noktasında çok az insan başarılı olmaktadır.

İlgili yazı:

Maddi Rahatlık ve Finansal Özgürlük için 5 Kural

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir