Başarı ve Zenginliğe Ulaşmada Zihin Haritası

Başarı ve Zenginliğe Ulaşmada Zihin Haritası

Başarı ve zenginliğe giden yolda zihin haritamız çok önemli bir yere sahiptir. Çocukluğumuzdan itibaren bilinçaltımıza kodlanan komutlar ilerleyen yıllarda karşımıza olumlu veya olumsuz davranış modellerine dönüşerek fiziksel gerçekliğimiz haline geliyor.

“Ne düşünürsek onu yaşarız.” cümlesi bu önermeyi doğrulayan en güzel cümlelerden biridir. Bu nedenle öncelikle bilinçaltımıza bir format atmak ilk adımımız olacaktır. Tüm korkular ve kaygılardan kurtulduğumuzda ve kendimize güvendiğimizde istediğimiz tüm kapıları açabilecek anahtara da sahip olacağız. Bu anahtar öyle bir güce sahip ki biz neyi arzular ve yapmak istersek onu bize yaptıracak tüm doneleri (fikir, güç, insanlar) bizim için hazır hale getirecek ve düşüncemiz (hayalimiz) gerçekleşecek. Bunu günlük yaşamda gözlemlerseniz başarılı insanların neden sürekli başarılı olduğunu, zenginlerin neden sürekli kazandığını ve hep zengin olduğunu görürsünüz. Başarı ve zenginlikte tatmin noktasına ulaşan insanlar bunun tersini bilmezler ve bu nedenle de sürekli kazanırlar.

Şimdi bu yolda ilk adımı atmak için yapılacak önemli bir maddeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Ruh haliniz, korkularınız, kaygılarınız ne derece olursa olsun öncelikle artık pozitif düşünceyi kendinize rehber edinmeniz gerekiyor. Unutmayın başta değindiğimiz gibi ne düşünürseniz o’nu çekersiniz. Bu nedenle düşüncelerimize ve ağzımızdan çıkacak kelimelere çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor. Olumlu (pozitif) düşünmeye başladığınızda hayatınızda birçok şeyin hızla değiştiğini göreceksiniz. Olumlu düşünmek sadece normal anlarda yapacağımız bir şey değil. Olumsuz bir durumla karşılaştığımızda da olumlu düşünüp sakinleşmek ve ne yapacağımıza bu şekilde karar vermektir.

Bunu şöyle bir kalıba sokarsak,

Olumlu düşün – Zengin ol,

Olumlu düşün – Başarılı ol,

Olumlu düşün – Mutlu ol,

Olumlu düşün – Huzurlu ol.. şeklinde uzatabiliriz.

Hayatta mutluluk ve başarı yolu olumlu düşünmekten geçmektedir. Madem bu kadar kolay niçin herkes bunu başaramıyor diye bir soru sorabilirsiniz? Dünyanın en zor işlerinin başında davranış, zihin yapısı ve konfor alanını değiştirmek gelir. Bu nedenle çok az insan bu kuralları tam olarak uygular ve başarılı olur.

Başarı ve Zenginlik Programı – 180 günlük çalışma planında bu adımları ve konuları detaylı bir şekilde işlemekteyiz. Birçok kitapta yüzeysel anlatılan ve tekniklerine pek değinilmeyen ancak uygulama ile geçerliliği test edilmiş kuralları önce kendimiz için oluşturup test ettik ve sonuç almaya başladıkça geliştirdik. Bu çalışma programı ile geleceğinizi istediğiniz şekilde inşa edeceğinizi söyleyebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir