Sosyal Medya Hesabınız İle Para Kazanın – İnstagram

Sosyal Medya Hesabınız İle Para Kazanın – İnstagram

İnternetten para kazanma yazı / eğitim serimizin ilk bölümünde herkesin rahatlıkla uygulayabileceği ve kısa sürede bundan para kazanabileceği bir yöntem anlatacağız.

Sosyal medya günümüzde hemen herkesi etkisi altına almış bir mecra. Durum böyle olunca şirket ve markalar da sosyal medya üzerinde yerlerini almış durumdalar. Şimdi size sosyal medya üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi detaylı olarak anlatacağım.

Sosyal medyadan para kazanma yollarını anlatırken örnek alan olarak instagramı baz alacağım ve örneği bunun üzerinden vereceğim. Siz bunu diğer sosyal medya kanalları üzerinde de geliştirerek uygulayabilirsiniz. Ortalama 20K (20.000) takipçisi olan bir instagram sayfasına sahip olduğunuzda birçok marka ürün ve hizmetlerinin satışı ve tanıtımı için sizinle irtibata geçebilirler ve reklamlarını yayınlamanız için size ciddi rakamlar ödeyebilirler ve bunu sürdürülebilir bir kazanç yöntemi haline getirebilirsiniz. Şimdi instagram hesabınızdan nasıl para kazanılacağını ve hesabı direk nasıl nakite çevireceğinizi anlatacağım.

instagram üzerinden para kazanma yolları

Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Para Kazanma

Öncelikle bir instagram hesabı açın, hesabınızın kategorisini seçin. Kategori seçiminde özenli davranın çünkü yapacağınız seçime göre markalar size reklam verecekler.

Kategori Seçimi

Öncelikle popüler konuları incleyin ve kategorinizde buna göre bir seçim yapın. Özellikle internet üzerinden satış yapan ürün ve hizmet kategorilerine yoğunlaşın. E-ticaret yapan markalara hitap edecek bir kategoride hareket ederseniz kısa bir süre sonra çok güzel bir geri dönüş alabilirsiniz. Örnek kategori olarak aksesuar, özel parçalar, ev dekorasyon ürünleri, finans ve ekonomi ile ilgili kategoriler, takı ve mücevherat, bebek ve hamile kadın kategorileri de epey revaçta olan kategorilerdir. Bu kategorilerden biriyle ilgili bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hesabı oluşturduktan sonra kategorinizle ilgili yerli yabancı sayfalardan ve ana üreticilerden ürün görselleri bulun ve sayfanızı donatmaya başlayın. sayfanıza içerik eklerken diğer bir yandan organik olarak (kesinlikle fake takipçi almayın) takipçilerinizi arttırmaya başlayın. (Kategorinizle alakalı organik takipçi arttırmak için bazı programlar kullanılmaktadır. Bu programlar hakkında ayrı bir makale hazırlayacağız.) Sponsorlu reklam veya aracı programlar ile arttıracağınız organik – gerçek takipçilerin etkileşimleri size artık kazandırmaya hazır. Böyle oluşturduğunuz bir hesap üzerinden iki farklı yoldan para kazanabilirsiniz. Bunların ilki markalardan reklam alarak sürdürülebilir bir gelir yolu oluşturabilirsiniz. ikinci yol markaların ürünlerini kendi hesabınız üzerinden satabilirsiniz, üçüncü yol olarak da (bonus) bu hesabı markalara satabilirsiniz. 20.000 takipçili etkin bir hesabın satış fiyatı ortalama 5-6 bin liradan başlayıp daha üst rakamlara kadar çıkmaktadır. Bu şekilde düzenli olarak hesap oluşturup bunlar üzerinden 3 farklı şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Önceki yazı :  İnternetten Para Kazanma Yolları – 1

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir