E-Ticaret İçin En İyi Sanal Pos Şirketleri

E-Ticaret İçin En İyi Sanal Pos Şirketleri

İnternetten satış yapmak yani e-ticaret yapmak istiyorsunuz ve web sitenizi kurdunuz ama nasıl ödeme alacağınızı bilmiyorsunuz. İşte şimdi anlatacağımız konu tam size göre.

E-Ticaret için Yurtiçi ve Yurtdışı Sanal Pos Çözümleri

E-ticaret yapmaya başlarken eğer hazır bir e-ticaret paketi kullanmıyorsanız karşılaşacağınız en önemli konu sattığınız ürünlerin parasını nasıl alacağınızdır. Bunun için birçok yol mevcut. İlla sanal posa da ihtiyacınız yok. Eft ve havale ile alabilir veya kapıda ödeme seçeneği ile de paranızı tahsil edebilirsiniz ama sanal pos bu süreci çok daha hızlı yapacak ve işi pratikleştirecektir. Sanal poslar ikiye ayrılmaktadır.

  • Bankadan direk alabileceğiniz sanal poslar (yıllık ücret ve işlem başına komisyon kesintileri vardır ve bloke süreleri uzundur)
  • Aracı şirketlerden alacağınız sanal poslar (üyelik ve yıllık ücret yoktur, sadece işlem başına bir komisyon kesintisi yapılır ve banka poslarına kıyasla daha erken ödeme yaparlar)

Hazır alacağınız (kiralayacağınız) e-ticaret sistemlerinde tüm pos entegrasyonları hazır gelecektir fakat kendiniz bir e-ticaret sistemi kurmak isterseniz kullanacağınız pos türüne göre sitenizin ödeme kısmını ayarlamanız gerekmektedir.

en iyi sanal pos şirketleri

Buraya kadar anlattığımız konular size çok mu karmaşık geldi? Eğer web site ile uğraşamam ama yine e-ticaret yapmak istiyorum derseniz bunun için de bir çözümümüz var. Bildiğiniz üzere instagram’dan satış yapmak artık moda oldu ve insanlar instagram butik mağazalardan ürün beğenip sipariş veriyor. Siz de bu şekilde bir instagram mağazası kurabilirsiniz. Ödeme alma işlemini de yine pos şirketlerinin bir hizmeti olan ödeme linki oluşturma şekliyle çözebilirsiniz. Ayrıca sanal pos alabilmek için vergi levhanızın olması gerektiğini de biliyorsunuzdur. Fakat vergi levham yok yine pos kullanmak istiyorum derseniz de bunun için çözüm sunan şirketler var.

Şimdi gelelim yurtdışında en iyi sanal pos firması hangisi sorusuna?

Yurtdışında siteniz için size en iyi sanal pos hizmeti verecek olan firma Stripe dır. İşlem başına komisyon oranı 2.9 $ olup tüm hazır sistemlere (wordpress gibi) entegrasyonu kolaydır. Fakat stripe kullanabilmeniz için Amerikada bir şirket (uzaktan ve sanal) kurmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle tüm dünyadan ödeme alabilirsiniz.

Türkiye’de ise en iyi sanal pos veren firmaları sıralayacak olursak Paytr, İyzio akla gelmektedir. Bu listeye eklenecek daha birçok sanal pos şirketi vardır. Sırası geldikçe ekleme yapacağım. Ticareti kolaylaştıran sanal pos sistemlerini mutlaka işinize entegre edin ve sürecinizi nakte döndürün.

E-ticaret ve sanal pos çözümleri hakkında yeni bilgiler edinmek için mutlaka sitemizi ve youtube kanalımızı takip edin. İyi satışlar 🙂

Boss – Alper

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir