İnternetten Satış Yapmak / E-Ticaret’e girin

İnternetten Satış Yapmak / E-Ticaret’e girin

İnternetten para kazanma eğitim serimizin ikinci konusu E-ticaret ile satış yaparak düzenli ve yüksek gelir kazanmayı anlatacağım. E-ticaret günümüzde en çok kullanılan satış kanalı haline gelmiştir. Pasif gelir oluşturma yolundaki en büyük kazanç kanallarından birisidir. E-ticaret ile yapacağınız ticaret hacminin sınırı çok fazla olmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise zaman ve mekandan bağımsız olmasıdır. Siz uyurken bile size para kazandıran sistemler arasında en etkili ve pratik olanıdır. Bir e-ticaret sistemi nasıl kurulur, ürünler nasıl bulunur sorularını cevapladıktan sonra yapmanız gereken şey sitenizden gelen siparişleri müşterilerinize düzenli ve vaktinde yollamanızdır. Bu şekilde bir e-ticaret sistemi ile tahmininizden fazla kazanabilirsiniz.

E-Ticarete Nasıl Başlanır?

E-ticarete hali hazırda ürettiğiniz veya sattığınız bir ürün varsa ve bunları internette de satacağınıza inanıyorsanız bu ürünleriniz üzerinden plan yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir ürün üretmiyor veya satmıyorsanız ama e-ticarete girmek istiyorsanız ürün arayışına girmeniz faydalı olacaktır. E-ticarette ürün ve tedarikçi bulmak en önemli konulardandır.

E-ticaret yapmanın kilit noktalarından birisi de tedarikçidir. Ürünleri iyi, kaliteli ve güvenilir tedarikçi bulduğunuz an e-ticarete rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Adım Adım E-Ticaret

Tedarikçiyi buldunuz ve ürün gruplarınızı da belirlediniz. Bundan sonraki aşama hangi platformda ürünleri satacağınıza geliyor. İster kendi e-ticaret sitenizi kurun, isterseniz hazır ve zahmetsiz e-ticaret paketi kiralayın (buradan uygun seçeneklere bakabilirsiniz), isterseniz instagram hesabınızdan direk ürünleri sergileyip satın bu tercih size kalıyor.

E-ticaret sitenizi kurarken ürün gruplarında mutlaka niş ürün gruplarına yönelin. Yani herkesin sattığı ürünleri veya binlerce ürün kategorisinin iç içe olduğu bir yapıya girmeyin. Özel, az bulunan, değerli, herkesin satmadığı ürün gruplarına yönelin ve adınız o ürün grubunu satan kişi olarak anılsın. Örnek verecek olursak pipo meraklıları için pipo ürünleri ve çeşitleri sadece sizin sitenizde olsun. Bu şekilde kuracağınız bir sistem arama motorları üzerinde de çok etkili olup iyi performans gösterecektir.

Ürünlerinizi sitenize ekleme kısmı en basit bölümdür. Kendiniz rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu kısmı da hallettikten sonra sitenizi hazır hale getirdiniz, sanal pos ve ödeme sistemlerini de entegre ettiniz ve siteniz satışa hazır hale geldi. Bundan sonra yapacağınız iş sitenin pazarlamasını yapmak olacaktır. Bu en zor kısımdır ama ilk eğitim yazımızda bu kısmı nasıl halledeceğinizi zaten öğrendiğiniz için bir zorluk olmayacak 🙂

Tedarikçiyi bulup, e-ticaret sitenizi de hızlıca kurduktan sonra artık satış yapmaya başlayabilirsiniz. İşin pazarlama kısmını ne kadar iyi yaparsanız o kadar fazla kazanırsınız. Sitenize az maliyetle yüksek trafik çekme yollarını da ayrı bir makalede anlatacağım (belki de anlatmışımdır)

Not: Bu yazı devam edecek. Daha e-ticaretin web site kurmaktan farklı yolları olduğunu da sizlere anlatacağım. Örnek olarak geçmiş yazılarımda pasif gelire değindiğimde orada affiliate / satış ortaklığı yönteminden bahsetmiştim. Bunun gibi farklı yolları da sizinle paylaşacağım. Takipte kalın. İyi kazançlar 🙂

Boss – Alper

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir