Sanal Pos (Ödeme) Kuruluşları Karşılaştırması

Sanal Pos (Ödeme) Kuruluşları Karşılaştırması

E-Ticaret Yapan firmaların en çok ihtiyaç duydukları araç sanal pos hizmetidir. Satış yapan bir site ödemesini de hemen almak isteyeceği için sanal pos hizmeti bir e-ticaret sisteminin vazgeçilmez unsurudur. Sanal pos almak ve kullanmak için iki farklı yöntem vardır.

  1. Bankadan Sanal Pos Almak
  2. Ödeme (sanal pos) Kuruluşlarından Pos Almak

Bankadan Sanal Pos Almak

Bankadan sanal pos alabilmeniz için bankaya fiziksel olarak gidip bizzat sanal pos başvurusu yapmanız gerekmektedir. Hangi bankadan pos alacaksanız sitenizde sadece o bankanın kredi kartına taksit yapabilirsiniz. Müşterilerinize tüm kartlara taksit imkanı sunmak istiyorsanız bütün bankalardan pos almanız gerekmektedir. Tabi durum böyle olunca bazı masraflarla da karşılaşacaksınız. Her bir banka pos için yıllık 100-300$ arasında kira bedeli ve her işlem için de ayrı komisyon alacaktır sizden. Yaptığınız işlemlerde pos ile çekilen paralarınız da öyle hemen hesabınıza yatmayacaktır. En kısa süre 21 gün ve en uzun bloke süresi de ortalama 45 gündür. Bankaların kendinden pos alma şartları böyle olunca gelin diğer BDDK lisanslı ödeme kuruluşlarının sistemlerini inceleyelim.

Ödeme (sanal pos) Kuruluşlarından Pos Almak

Bankaya gitmeden online olarak evraklarınızı gönderip başvuru yapabilir ve hemen sanal posunuzu alabilirsiniz. Tek başvuru ile otomatik olarak 6-7 bankanın kredi kartına taksit yapabilir hale gelirsiniz. Kurulum ve yıllık ücret gibi ödemelerle karşılaşmazsınız. Ödeme kuruluşları yapacağınız işlem başına sizden bir komisyon keserler ve bunun dışında bir ücret ödemezsiniz. Kullanımı ve entegrasyonları çok basittir. Ödemelerinizi ertesi gün veya haftada belirlenen bir günde hesabınıza yatırırlar.

Bu ödeme kuruluşlarının kendi aralarındaki kıyaslama ise şöyle yapılabilir:

İyzico: 22 günün sonunda hesabınıza yatırıyor, en az sorun, işlem başına komisyon

Moka: Ertesi gün hesabınıza yatırılıyor.

Paytr: Ertesi gün hesabınıza yatırılıyor, en az sorun, işlem başına komisyon

Payu: Cuma günleri hesabınıza yatırılıyor.

Ödeal: 3 iş gününde hesabınıza yatırılıyor.

Shopier: Çarşamba günleri yatırıyor, komisyon oranları yüksek,

Shopier vergi levhasız da sanal pos vermektedir. Bunun için bir instagram mağazanız veya e-ticaret sayfanızın olması gerekiyor. Hangi ürünleri sattığınızı inceledikten sonra vergi levhasız olarak sanal pos hizmetini alabileceksiniz. Shopier ilk denememde işlem başına %5 gibi bir komisyon kesmişti ve her çarşamba günü ödeme yapmaktadır. İlgili link “instagramda butik açmak

PayTR’ye kayıt olmak için ise vergi levhanızın olması gerekiyor, online başvuru yaparak üye olabiliyorsunuz. Yapacağınız iş modeline göre hiç site kullanmadan bile panel içerisinden ürün / hizmet linki oluşturarak bunu müşterinize yollayabiliyorsunuz. Bu noktada çok pratik ve kullanışlı bir özellik..

2019 itibariyle en hızlı ve uygun komisyonla çalışan PayTr hizmetlerinden memnun birisi olarak en başarılı kuruluş diyebilirim.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir