Gelirinizi %1000 Arttıracak Formül – Brian Tracy

Gelirinizi %1000 Arttıracak Formül – Brian Tracy

Gelirinizi %1000 Arttıracak Formül

İşinin Patronu Eğitim Serisi
Brian Tracy (Kendi gelirini 12 yılda %1000 arttıran milyoner – mentor – yazar)

Brian Tracy (Kendi gelirini 12 yılda %1000 arttıran milyoner – mentor – yazar)

Artan Maliyet Kuralı

Japonca Kaizen ilkesi olarak geçen bu kural sürekli artan iyileşmenin ilkesidir.
Üretkenliğinizi, performansınızı ve ürününüzü günde %1’in onda biri kadar arttırabilir misiniz?
Üretkenliğinizi, performansınızı ve ürününüzü her gün binde bir oranında yükseltebilir misiniz?
Yanıtınız “Elbette” olmalı.

%100 Artan Oran

Biraz daha etkin olursanız veya önemli bir işte biraz daha sıkı çalışırsanız, tek günde bile olduğunuzun %1’inin onda biri daha iyi biri haline gelirsiniz.
Bunu 1 hafta boyunca yapmayı sürdürürseniz, %1’in yarısı kadar daha üretken olursunuz.
Peki bu mümkün mü? “Elbette” diyorsunuzdur.
Herkes o kadar az bir miktar daha üretken olabilir. Bunu 4 hafta boyunca yaparsanız, 1 ayda %2 daha üretken olursunuz. 1 yıl yapmaya devam ederseniz 52 haftada %26 daha üretken olursunuz ve toplam ürün / geliriniz de %26 artmış olur.

Böylece daha etkin ve etkili olmaya, daha çok işin altından kalkmaya başlayacaksınız. Daha erken kalkacak, daha çok çalışacak daha geç yatacak ve önceliklerinizi daha iyi belirleyeceksiniz.
Bunu yapmaya 10 yıl devam edecek olursanız da %1004 daha iyi olacaksınız. Vereceğim kuralları uygulayanlar bunu başarabilir.

Performans ve Üretkenliği Katlamanızı Sağlayacak Kurallar

1-Erken Kalk!
Her sabah çıkmanız gereken saatten 2 saat önce kalkın. “Altın Saat” dediğimiz ilk saati kendinize ayırarak değerlendirin.
Bu altın saatte, sizi eğitecek, motive edecek, geliştirecek bir şeyler okuyun. Spor nasıl bedene iyi gelirse okumak da zihninize iyi gelir sizi güne hazırlar ve onu dinç tutar.

2-Günlük Plan Yapın
Gün içerisinde yapmanız gereken tüm işlerin listesini yapın ve her şeyi önceden planlayın. Listenizi önceliklerinize göre hazırlayın.
Önem sırasına göre maddeler halinde numaralandırarak belirleyin. Bunları günlük ajandanıza not alın.

3-Uygulamaya Geçin!
Önem sırasına göre listenizin ilk sırasında yer alan en önemli işinize konsantre olun, odaklanın ve o işi bitirin.
Ardından diğer önemli ikinci işinize geçin ve listenizi bu şekilde tamamlayın.

4-Kendinizi Geliştirin!
Örneğin arabınızda müzik dinleyeceğinize kendi iş alanınızla veya kişisel gelişim ile ilgili sesli dersler dinleyin. Daima okuyun.
Her sabah 1 saat kendi alanınızla ilgili kitap okursanız haftada 1 kitap, yılda da 52 kitap okumuş olursunuz.

5-Daima Okuyun!
Astro fizik de dahil olmak üzere, üniversitelerde her bölümde doktora yapmak için yılda 30-50 kitap okumanız ve bunları bir tez ile birleştirmeniz gerekir. 1 yıl içerisinde kendi alanınızla ilgili 30-50 kitap okursanız, doktora derecesine denk olursunuz. Günde 1 saat okuyarak gelirinizi 2-3 katına çıkarabilirsiniz.

Güne kendi alanınızla ilgili kitap okuyarak başlayın. Ayrıca gün içinde yapacaklarınızı da planlarsanız ve önceliklerinizi belirlediğinizde üretkenliğiniz %25 artacak. En önemli görevinize konsantre olduğunuzda, üretkenliğinizi %50 arttıracaksınız.

Sadece okuyarak, öncelik belirleyerek ve en önemlisi işinize odaklanarak üretkenliğiniz, performansınız, ürününüz ve geliriniz 1 yılda %100 artacaktır..

Brian Tracy’nin önemle üstünde durduğu noktaya dikkat ettiniz mi? Kitap okumak ve kendinizi geliştirmenize özellikle vurgu yapıyor. Her ne işle uğraşıyor olursanız olun mutlaka düzenli kitap okuyarak kendinizi geliştirin ve beyniniz içindeki nöronlar yeni yollar oluştursun.

Kendinizi geliştirirken bir yandan para da kazanmak isterseniz pasif gelir yaratma yolları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Haydi şimdi başlayın.. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir