21/90 Kuralı ve Hedeflere Ulaşmak

21/90 Kuralı ve Hedeflere Ulaşmak

Şu an birçok şey yapmak istiyorsunuz, çok büyük hayalleriniz var fakat bir türlü yoğunlaşamıyor veya çeşitli sebeplerle nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Hayaller, hedefler, planlar günlük hayat rutinimiz içinde bizim için hem önemli hem de en az zaman ayırdığımız varlık etkenlerimiz. Hayatımızdaki en önemli şeyler aslında en az önemsediklerimiz. Bunun üstesinden gelmenin en iyi yolu da farkındalık ve bu farkındalığı sürdürülebilir şekle dönüştürmektir.

Hedef Nedir? – Nasıl Hedef Belirlenir?

Hedef hayatımızı daha iyi yaşamak için yaptığımız planlar dizisidir. Hedefi belirleyebilmek için öncelikle ne istediğimizi tespit etmemiz gerekiyor. Ne istediğimize karar verdikten sonra da o isteğimize bağlı kalmak ilk şartımız. Koyduğumuz hedefler motive eden, spesifik, ölçülebilir, ilgi ve zamana bağlı olmalı. Bu şekilde hedeflerimizi belirledikten sonra onları somutlaştırmak için de yazmamız gerekiyor. Ataların da dediği gibi söz uçar yazı kalır. Yazdığımız her şey aynı zamanda bilinçaltımıza da kazınmaktadır. İşte 21/90 kuralımız da burada başlamaktadır.

21 Gün ve 90 Gün Kuralı

Hedeflerimizi belirledikten sonra gelelim kendimizi programlamaya. İyi bir programlama ile hedefinize ulaşmada bir robot gibi olabilirsiniz ve bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Yaşamınızı hedeflerinize ulaşma yolunda tekrar programlamaya başlarken ilk adım kaygı ve korkulardan uzaklaşmak ve kurtulmak olacaktır. Korku ve kaygılar bilinçaltınızı temizlemede en büyük tehlike ve tuzaklar olacaktır. Bu süreçte kesinlikle bu ikisini hayatınızdan çıkartmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak benim kendimi günlük programlama cümlelerimden ilki şudur:

“Kendimi çok iyi hissediyorum. Güvende ve huzurluyum..”

evet bu cümle benim hedefler ve bilinçaltı programlama çalışmalarımda ilk cümledir. Her gün listemi (hayallerim, hedeflerim, olmak istediğim kişi v.s.) yazarken daima ilk cümlemdir ve müthiş etkisini gördüm. Daima mutlu, huzurlu ve güvendeyim. (çalışmalardan önce böyle değildim tabi. Daha çok kaygılı, öfkeli, gelecek korkusu olan  v.s. Ama şimdi yüksek hayallerime adım adım ulaşmanın keyfini yaşamaktayım.)

Listenizi belirleyin, huzur, mutluluk, sağlık, zenginlik ile ilgili hedeflerinizde sizi destekleyecek bu önemli etkenleri mutlaka günlük olarak (sabah ve akşam) bir ajandaya yazın ve ardından inanarak sesli okuyun. Hatta zamanla bir ayna karşısında da tekrarlayın. Bu çalışmayı en az 21 gün yaparsanız bilinçaltınıza kazımaya başlarsınız ve bilinçaltınız ulaşacağınız hedefleri bir görev kabul eder. Size yeni bir yaşam tarzı – şekli oluşturmaya başlar ve çekim yasası da buna göre çalışmaya başlar. Siz de hedeflerinize ulaşabilmek için çalışma metodları geliştirir ve buna göre çalışmaya başlarsınız. Eğer bu liste çalışmalarını 90 gün boyunca yapar ve bunlar doğrultusunda çalışırsanız temponuz her geçen gün artar ve artık sizin için bir yaşam tarzı olur..

Liste çalışmalarına ileride detaylı yer vereceğim. Takip ederseniz mutlu olurum..

Alper

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir