Yurtdışı iş fikirleri – Yurtdışında yatırım yapmak

Yurtdışı iş fikirleri – Yurtdışında yatırım yapmak

Güzel bir iş fikriniz var ise, ticareti biliyorsanız, ürettiğiniz bir mal veya hizmet var ise yurtdışı pazarlara açılmak en karlı yollardan birisidir. Birçok mal veya hizmet üreten girişimci bu yolu denemek ve daha iyi kazanç elde etmek için çaba sarfetmektedir. Bu yazımızda size Türkiye’de ürettiğiniz mal veya hizmetleri herhangi bir engele takılmadan nasıl Avrupa ve dünya pazarına açabileceğinizi açıklayacağız.

Avrupa Pazarına Açılmak – Almanya’da Şirket Kurmak

Avrupa pazarı 28 birlik ülkesi ile dünya pazarları arasında 3.cü en büyük ekonomiyi oluşturmaktadır. Bu pazarda söz sahibi olabilmek ve ticaret yapabilmek Türkiye’den bakıldığında çok kolay değildir fakat Almanya gibi ekonomisi lokomotif görevi gören lider bir ülkeden kendinizi Avrupa pazarına duyurmanız hem kolay hem de kazançlı olmaktadır. Bir Alman firmasından ürün veya hizmet almak isteyen çok fazla kişi ve şirket çıkacaktır. Almanya’da şirket kuran bir Türk girişimci kolay bir şekilde Avrupa ve dünya pazarına bir Alman şirketi olarak açılmakta ve başarılı olmaktadır.

Almanya’da Şirket Kurmanın Avantajları

Almanya’da şirket kurmak yanında birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

  • 28 AB ülkesi ile gümrüksüz ve KDV’siz ticaret
  • Kredi faiz oranı düşük olduğu için düzenli finansman imkanı
  • Almanya’daki ihalelere katılma ve ihale alabilme imkanı
  • Oturum alma imkanı
  • Türkiye’den nitelikli personel getirebilme imkanı
  • Yüksek itibar

daha birçok bunlara benzer avantaj ile Avrupa üzerinden ticaretinizi geliştirebilmektesiniz. Türkiye’de ürettiğiniz malları Almanya’daki firmanıza satıp Almanya’dan da Avrupaya satabilme imkanına sahip olmaktasınız. Birçok Türk firması bu şekilde ticaret hacmini geliştirmiştir.

Aynı şekilde startup’lar da merkezlerini Almanya’ya taşıyabilir ve dünyaya açılma yolunda önemli adımlar atabilirler. Almanya’da şirket kurma işlemlerini tek bir vekaletle yaptırabilmektesiniz. Almanya’da anlaşacağınız firma sizin sanal ofisten (isterseniz fiziki ofis de tutabilir ve personel istihdam edebilirsiniz), muhasebenize kadar tüm işlemlerle ilgilenecektir.

Almanya’da Şirket Kurma Maliyetleri

Almanya’da şirketinizi ortalama 3500 €’ya kurdurabilmektesiniz (normalde piyasası daha yüksektir, bizim çalıştığımız firma adresini paylaşacağız). Sanal ofis kiraları aylık ortalama 80-120 € arasında olmaktadır. Muhasebe ücretleri de kuracağınız şirkete göre ortalama aylık min. 100 €’dan başlamaktadır. Bunlar bizim hizmet aldığımız firma ücretleridir. Farklı firmalarda farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar dışında geriye şirketinize koyacağınız sermaye tutarı kalıyor.  Eğer şirketinizi limited şirket (GmbH) olarak kuracaksanız (almanya limited şirkete daha çok önem vermektedir) yabancı yatırımcı olarak minimum koyacağınız sermaye tutarı 25.000 € olacaktır. Bu kadar sermayemiz ilk etapta yok derseniz mini limited (UG) kurma yoluna da gidebilirsiniz ve burada da minimum 1000 € ile şirketinizi kurup zamanla sermaye payınızı yükseltebilir ve limited şirkete dönüşebilirsiniz.

E-ticaret ile uğraşanlar, bir ürün üretip satan firmaların bu şekilde bir yatırım yapmalarını tavsiye ederiz. Bir Alman firması olarak ticaret yapmanın avantajlarını gördüğünüzde ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunuzu göreceksiniz.

Bilgi alabileceğiniz adres: Berlin Danışmanlık

Web Site: www.berlindanismanlik.com

Bu site ile iletişime geçip ortalama 6 hafta içerisinde şirketinizi hazır hale getirebilirsiniz.

İlgili yazımız: Almanyada şirket kurma

Başarılar, bol kazançlar..

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir