Hisse Senedi Yatırımı Nasıl Yapılır? Pasif Gelir ve Borsa

Hisse Senedi Yatırımı Nasıl Yapılır? Pasif Gelir ve Borsa

En büyük ve en önemli pasif gelir kaynaklarından olan hisse senedi yatırımları günümüzde bir kumar oyunu gibi algılanmaktadır. Tabi ki bilinçsizce ve kulaktan dolma bilgilerle borsada işlem yaparsanız kaybetmeniz kaçınılmazdır. Warren Buffet “Borsa’da şans yoktur, matematik ve mantık vardır.” demiştir.

Borsa’da yatırım yapabilmek için hisse senedi almanız gerekir. Hisse senetleri borsada işlem gören şirketlerin halka arz edilmiş paylarıdır. Siz şirketi inceler ve buna göre hisselerinden alım yaparsınız. Şirket de hisse senedi satışlarından dolayı yeni hissedarlar edinir ve bu şekilde kendisine yatırım sermayesi oluşturur.

Peki bu hisse senetleri nasıl alınır? Nasıl analiz edilir ve neye göre alınmasına karar verilir?

Hisse senedi alımında iki tür analiz vardır.

1-Temel Analiz: Ekonomi Analizi, Sektör Analizi ve Şirket Analizi

2-Teknik Analiz

Yukarıda bahsi geçen analizlerden temel analiz kısmını çok iyi derecede bilen yatırımcılar başarılı olurlar. Bizim ülkemizde ise bilinçsiz yatırımcının analiz durumu biraz daha farklıdır ve sadece teknik analizle hisse senedi yatırım tahmini yapmakta ve genel ekonomik göstergelerden bihaber hareket etmektedir. Böyle olunca da yatırımların çoğu zarar yazmaktadır.

Size şimdi borsa ve hisse senedi yatırımının nasıl yapılacağını BORSA KRALI ünvanlı Nasrullah Ayan‘ın kısa bir analiz teknik videosuyla paylaşacağım. Nasrullah Ayan’ın Borsa Kralı kitabını da mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Nasrullah Ayan’ın youtube kanalını ve güncel yorumlarını da takip etmeyi unutmayın.

 

 

Aşağıdaki linkte borsa ile ilgili diğer yazımızı paylaştım. Belki ilgilinizi çeker.

Borsa ve Hisse Senedi Nedir? Yatırım Nasıl Yapılır?

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir