Evde İnternetten Para Kazanma Yolları

Evde İnternetten Para Kazanma Yolları

Salgın nedeniyle işinden ayrılmak zorunda olanlar geçimlerini nasıl sağlayacak? 

Bu sorunun cevabını bilgimiz ve tecrübelerimiz dahilinde sizinle paylaşmak istiyoruz. Aşağıda birkaç maddede evden kazanç yollarını sizinle paylaşacağım. Yine yazımızın sonunda size kullanabileceğiniz ilgili site linklerini de vereceğiz. Yazımıza geçmeden internetten para kazanmanın az da olsa zaman gerektirdiğini unutmayın ve buna göre çalışmalara başlayın.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hangi alanda bilgi sahibi veya uzmansınız?

Hangi alanda bilgi sahibisiniz ve yetenekleriniz, hobileriniz, uzmanlık alanınız nedir? Önce bunu belirlemeniz gerekiyor. Akademisyen, iyi bir kitap okuyucusu, ticaret erbabı, zanaatkar, ekonomi uzmanı, internet oyun uzmanı, öğretmen, yabancı dil bilmek. Bu alanlardan hangisinde uzmanlaştınız? Uzmanlığınızı belirledikten sonra yapacaklarınız çok zor olmayacak. Şimdi yollara geçebiliriz.

Evde internetten para kazanmanın en pratik ve masrafsız yolu bir youtube kanalı açmak ve uzmanlık alanınızla ilgili videolar çekmektir. Hemen herkesi elinde bir akıllı telefon bulunmaktadır. Bunu online kazanç için kullanabilirsiniz. Hemen pahalı kamera ve ekipman almaya ihtiyacınız yok.

Youtube’a Nasıl Başlanır?

Bir youtube kanalına sahip olabilmeniz için öncelikle bir gmail e-posta hesabı açmanız gerekiyor. Gmail yani google hesabınızla youtube üzerinden hesap ve kanal oluşturabilirsiniz. Youtube için videolar hazırlayıp yayınladığınızda  para kazanmanız belli şartlar dahilinde olacaktır. Youtube yeni düzenleme ile 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartını yerine getiren kullanıcılarına para ödemeye başlamaktadır. Siz herhangi bir alanda (özellikle nasıl yapılır, eğitim, teknoloji gibi konular..) uzmansanız ve içerik oluşturacak altyapınız varsa hemen videolarınızı çekip yüklemeye başlayın. Aynı anda kanal isminize ait instagram, facebook sayfa ve twitter hesapları da oluşturun. Bu sosyal ağlardan da kendinize takipçi çekmeye başlayın. Kısa bir süre sonra youtube takipçi sayınız 1000’i geçecektir. Böylece siz içerik üretirken sosyal medya hesaplarınız da kanalınızın büyümesi için destek verecektir. Youtube geliri ne kadar olabilir ki demeyin. Saçma sapan bazı çocuk kanallarının aylık gelirinin 100-150 bin tl. civarı olduğunu görüyor ve duyuyoruz. Ortalama bir youtube kanal sahibinin aylık kazancı min. 1500 tl. ile başlar ve ürettiği içeriğin kalitesine ve takipçilerin ilgisine göre artar.

Şimdi kendinize evinizde bir köşe ayırın ve videolarınızı (önce deneme videoları hazırlayın) çekmeye başlayın. İdeal bir video uzunluğu 12-15 dk. olmalıdır. Reklam geliri için en ideal süre budur. Zamanla video çekim kalitenizi de yükseltir ve daha profesyonel videolar hazırlayabilirsiniz. Youtube dan nasıl verim alacağınız konusunda youtube üzerinde birçok video bulabilirsiniz. Eğer ilgili çekici konularınız ve bununla ilgili bilgi birikiminiz varsa 2-3 ay içinde ciddi bir ilerleme kaydedebilirsiniz (İngilizce biliyor ve ingilizce kanal oluşturursanız hedef kitleniz – pazarınız tüm dünya olmak üzere genişleyecektir).

Udemy

Günümüzün online eğitim portalı olan udemy’ye üye olup eğitim ve uzmanlık videoları yüklerseniz de içerik kalitenize göre sürekli eğitim satışlarınız olacaktır. Udemy için de ingilizce içerik hedef pazar büyüklüğünüzü çok fazla arttıracaktır.

Özel Blog Sitesi ile İçerik Üretme

Özel blog sitesi kurup (bunu google blogspot üzerinden ücretsiz yapabilirsiniz) kaliteli içerik üretmeniz durumunda da web sitenizde reklam gösterimi yapabilir ve zamanla artan oranda pasif gelir kaynağı oluşturmuş olursunuz.

Umarız bu alanlardan gelir elde etmek sizin için zor olmayacaktır. İnternet devlerinde herkese yetecek kadar bütçe var. Yeter ki üretin, arkasından kazanacaksınız. Blog sitesi açabilmek için google’a blogspot hesabı nasıl açılır diye yazın detayları öğrenirsiniz.

Görüşmek üzere..

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir