En Hızlı ve Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

En Hızlı ve Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok büyük devlet para ile vatandaşlık verebilmektedir. Bazı ülkeler nakdi şirket yatırımı yapma şartını öne koşarken bazı ülkeler gayrimenkul alımını şart koşmaktadır.

Bir ülke vatadaşlığı neden alınır?  

Bir ülke vatandaşlığı genellikle yatırım ve iş yapma amaçlı alınır. Hal böyle olunca birçok ülke de kendisinden vatandaşlık ve oturum talep eden girişimcilerden para talep etmektedirler. Para ile vatandaşlık almak hatta güçlü bir ülkenin pasaportunu almak bir yatırımcı açısından çok mükemmel bir araç ve olanaktır. Vatandaşlığı alınan bir ülkenin tüm ayrıcalıklarına sahip olmak ve buna göre de ticaret yapabilmek bir yatırımcı için mükemmel bir olanaktır.

Peki dünyanın en güçlü pasaportları hangileri?

Dünyanın en güçlü pasaportları sıralamasında bu yıl da zirvedeki yerini Japonya korumaktadır. Fakat yatırımcıların günümüzde en çok tercih ettiği vize ve vatandaşlık türü amerikan vatandaşlığıdır. Japonya pasaportu şu an 191 ülkeye vizesiz girişle dünyanın en güçlü pasaportu ünvanını korumaktadır. Japonyanın ardından 190 ülkeye vizesiz girişle Singapur gelmektedir. Üçüncü sırayı ise 189 ülke ile Almanya ve Güney Kore gelmektedir.

Dünyanın en güçlü ve en zayıf pasaportları listesini ve Türk pasaportunun hangi ülkelere vizesiz giriş yapabildiğini aşağıdaki vereceğimiz linkten inceleyebilirsiniz.

Dünyanın En Güçlü Pasaportları – 2020

Türk Pasaportu İle Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

 

Türkiye pasaportu ile vizesiz ziyaret edeceğiniz ülke sayısı da 111 ülkedir. Türk pasaportuyla 111 ülkeye vizesiz seyahat yapabilir, yeni iş fikirleriniz için yeni adımlar atabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir