2021’de isteklerinizin gerçekleşmesini ister miydiniz? Hedeflerin Olsun

2021’de isteklerinizin gerçekleşmesini ister miydiniz? Hedeflerin Olsun

Hayatımızın kalitesini belirlediğimiz ve ulaştığımız hedeflerimiz ve hayat amacımız belirler. Hayatımızdaki ilerlemeleri ölçebilmenin en sağlıklı yolu adım taşları hedeflerdir. Şimdi size hedeflerinizi nasıl belirleyeceğinizi ve gerçekleştireceğinizi açıklayacağım.

Hedef Belirleme

  1. Ne istediğinize karar verin.  (Birden fazla hedefiniz ve isteğiniz olabilir)
  2. Başarmak istediğiniz şeyleri listeleyin, 1, 3, 5 hedefiniz olabilir
  3. Hedefleriniz motive eden, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, ilgili ve zamana bağlı olmalı
  4. Yazılı olmalı
  5. Hedefleri belirledikten sonra ulaşmak için yol haritanızı belirleyin. Planınızı yapın.

Öncelikle hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Ölçülebilir, gerçekçi, ulaşılabilir ve bir zaman sınırıyla varış tarihinin belirlenmesi gerekiyor. Bunları bu net bir şekilde belirleyip yazılı ve görsel hale getirirseniz ve hedeflerinize bağlı kalırsanız beynimiz (bilinçaltı) bunları gerçekleştirmede yolumuzu açacaktır.

Hedefler İkiye Ayrılır

Yukarıda hedeflerimizi nasıl belirleyeceğimizi listeledik. Hedefleriniz kısa ve uzun vadeli olabilir. Uzun vadeli hedefler genellikle 5 yıl üstü yaşam hedeflerimizdir ve bunlar genellikle kariyer, finans, aile, sanat alanındaki gelişim hedefleridir. Kısa vadeli hedefler yaşam hedeflerine ulaşmada birbirine bağlı destekleyici hedeflerdir.

Hedeflere ulaşmada yol haritanızı, planlarınızı hızlı bir şekilde oluşturun. Planınızı yaptıktan sonra hızlı bir şekilde harekete geçin. Çünkü hedefleriniz için bir süre belirlediniz ve bu hedeflere odaklanarak günlük yaşamda olayların ve kişilerin sizi yolunuzdan sapmanıza izin vermeden bir ok gibi ilerleyin.

Neden Hedef Belirlenmeli?

Yaşamın her anında hedefleriniz olmalı. Eğer zengin olmak istiyorsanız buna göre bir hedefler belirlemeli, iş modellerini araştırıp en hızlı ve en iyi yapabileceğiniz işleri seçmeli ve gerekli fizibiliteyi yaptıktan sonra işe koyulmalısınız. Bazı işler sermaye isterken bazı işleri yetenekleriniz doğrultusunda kendi imkanlarınız doğrultusunda hayata geçebilir. Sıfırdan milyoner hikayesi gerçektir ve zengin ve başarılı insanların büyük çoğunluğu sahip oldukları ünü sıfırdan inşa etmişlerdir. Bakınız >

21/90 Kuralı ve Hedeflere Ulaşmak

Başarılı olmak, hedeflere hızlı ulaşmanın en önemli kurallarından biri de çok fazla araştırmak, uzmanlardan (damdan düşenlerden) ve tecrübe sahibi kişilerden destek almak ve sürekli okumaktır. Okumak sizin gelişiminize en önemli katkıyı yapar, zekayı ikiye katlar ve vizyon sahibi olmanızı sağlar. Çok fazla okuyun ve daima gelişime açık olun. Emin olun kısa sürede her ne istiyorsanız sizin olacak ve başardığınızı göreceksiniz. Bu süreçte başarısız olduğunuz zamanlar da olacak fakat unutmayın ki fırsatlar başarısızlık görüntüsü ile size görünür. Sakın pes etmeyin ve hedefe odaklanın.

M. A. A.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir