Almanya’da Şirket Kurmak

Almanya'da Şirket Kurma ve Vize Almak

Almanya’da Şirket Kurma

Şirket Kurulum Süreci, Yatırımcı & Çalışma Vizesi

Almanya’da şirket kurarak veya bir şirkete yüksek oranda yatırımcı olarak çalışma ve yatırımcı vizesi alabilir ve belirli şartları yerine getirdikten sonra sürekli oturum izni de alabilirsiniz. Avrupanın ekonomisinin lokomotifi olan Almanya’da şirket kurmak için belirli bir altyapı oluşturmanız sürecinizin hızlı tamamlanması konusunda önemli bir etken olmaktadır.

Biz sizlere bu konuda nasıl yol izlemeniz gerektiğini açıklayacak ve hangi kanallardan sağlam destek ve danışmanlık alabileceğinizi göstereceğiz. Almanya’da iş kurmak ve vize işlemleri hakkında temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İlgili Blog Makaleleri: https://isininpatronu.com/category/almanya-sirket-kurma/

Almanya’da bir şirket kurabilir veya bir şirkete ortak olabilirsiniz. Bunları yapmanız size avrupa’da ticaret ve iş yapma yolunu açmaktadır fakat şirketinizin olması orada sürekli oturum alabileceğiniz anlamına da gelmemektedir. Tüm aşamaları tamamladıktan sonra bile yetkili kurumlar şirketinizi onaylayıp sizin uzun süreli oturum izninizi çıkarmayabilir. Bu nedenle Almanya’da yaşayan bir mali müşavir ile çalışılması elinizi biraz daha kuvvetlendirecek ve istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

Hazırlanması Gerekenler

 1. İş fikri
 2. İş planı
 3. Yeterlilik belgeleri
 4. Almanya’da görev yapan bir mali müşavir

Diğer hazırlık ve evraklar vize bölümünde listelenecektir.

İş Kurmadan Önce Hazırlanacaklar;

 1. İş fikri
 2. İş planı (İş planınızı mutlaka çalışacağınız danışmana – uzmana hazırlatın)
 3. Yeterlilik (Uzman olduğunuz alanları belgelemeniz çok önemlidir)
 4. A2-B1 seviyesinde Almanca bilgisi ve Goethe Estitute onaylı sertifikanız
 5. Sahip olduğunuz uzmanlık sertifikaları (Bunlar referans mektuplu ve transkriptli olmalıdır. Belge alabileceğiniz kurumları aşağıda yazacağız.)
 6. Banka hesaplarınızda bulunan işinizi yapacağınız sermaye tutarı ve para hareketlerini gösterir resmi dökümanlar
 7. Kendinize güven

Bu alanda danışmanlık alabileceğiniz kurumların linkleri aşağıda yer almaktadır:

İş planı hazırlama, vize ve şirket kurma aşamasında mutlaka profesyonel destek alınması faydalı olacaktır. Tüm başvuruları ve hazırlık sürecinizde zaman kaybetmemiş ve sağlam bir şekilde yol almış olacaksınız. Almanlar disiplinli ve programlı insanlar oldukları için herşeyin dört dörtlük olmasını istemektedirler. En ufak bir hata tekrar başvuru yapmanıza neden olabilir. Her başvuru ve cevap gelme süreleri ortalama 3-6 ay arasında olmakla birlikte tamamen yetkililerin inisiyatifindedir.

Detaylı Bilgi İçin Linkimiz:  (Berlin Danışmanlık)

Detaylı Bilgi İçin Linkimiz:  (Berlin Danışmanlık)

Detaylı Bilgi İçin Linkimiz:  (Berlin Danışmanlık)

İşinizin Patronu Olun ..